Головне правило для довгої служби одягу – правильний догляд. Важливо дотримуватись кількох правил уже з першого прання. Деякі люди просто кидають свій одяг у барабан прання, і вибирають "швидкий" режим. Але так робити дуже ризиковано.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРечі можуть змінити свій колір або розмір, стати грубішим. Щоб не допустити цього, всі виробники всередині свого виробу вшивають бирку, на якій можна ознайомитися з правилами догляду: температурою, потрібним режимом та пранням у цілому.
У питаннях догляду за речами варто враховувати ще один важливий аспект. Йдеться про те, які предмети гардеробу можна прати разом, а які краще окремо. Саме про другу категорію треба поговорити окремо. Про це розповів один із українських блогерів, який часто ділиться корисними порадами у соціальних мережах.
Джинсові речі
Для початку варто відзначити, що джинси – це той предмет гардеробу, який варто прати виключно за потребою та за наявності видимих забруднень. Коли настає цей момент, не рекомендується поміщати їх у машинку разом із м'якими трикотажними речами, оскільки блискавка джинсів може залишати зачіпки.
Крім того, будь-які речі з джинси варто прати з одягом такого ж кольору. Якщо покласти темні штани та світлу кофту разом, є ризик, що друга набуде брудного відтінку.
Дуже брудний одяг
Якщо на футболці чи штанах є багато свіжих плям, не варто поспішати класти їх у кошик до решти білизни. Високий ризик, що забруднення не випрається, зате забруднює інші, спочатку чистіші речі.
Для початку експерти рекомендують прибрати плями і за потреби замочити одяг у відбілювачі, а вже після цього завантажувати разом з рештою білизною в машинку. Однак варто розуміти: речам із сильними забрудненнями може знадобитися додатковий час прання або потужніший режим, який іншим виробам не підійде.
Вовняні речі
Одні з найнебезпечніших сусідів для одягу в машинці – светри, сукні, костюми із вовни. Вони під час прання втрачають свої ворсинки, які миттєво прилипають до інших речей. Найсильніше їх притягують вироби з мікрофібри, вельвету та поліестеру.
Крім того, прати вовняні речі слід при щадному режимі та низькій температурі - так вдасться запобігти утворенню катишків. А ось речі з бавовни найчастіше потребують вищої температури, тому поєднувати їх один з одним вкрай не рекомендується.
Нові речі
Погодьтеся, як тільки в гардеробі з'являється обновка, хочеться якнайшвидше відрізати від неї бирку, випрати і почати носити. Однак, щоб не наражати всі інші речі на небезпеку, поспішати з цим точно не варто. Невідомо, як вона поведеться під час першого чи навіть другого прання, оскільки новий одяг набагато легше линяє та деформується.
Спочатку варто уважно ознайомитися з усіма рекомендаціями, які виробник залишив на внутрішньому ярлику. Потім варто відправити обновку в машинку на самоті.
Темні речі
Фіолетові, сині, коричневі та чорні тканини необхідно прати разом, відокремлюючи їх при цьому від речей світліших відтінків.
Це правило може здатися очевидним, проте багато хто про нього забуває. Якщо хочеться, щоб біла футболка чи сорочка якомога довше зберігали свій колір, не варто поміщати їх навіть із сірими речами. Роблячи такі винятки, людина збільшує ризик дістати з барабана брудно-білу річ.
Нагадаємо, важливі січневі завдання для дачників: залишіть поза увагою - не отримайте врожаю.
Раніше повідомлялося, котик частіше вилизується і свербить: причина не завжди в блохах.
Також, вчені дізналися, як безсоння дарує вам радість - депресія може зникнути "просто так".