Від обґрунтувань – до введення санкцій
Резонансне повідомлення Євросоюзу про повне закриття неба для білоруських авіакомпаній, як і доступу для них в аеропорти ЄС, очолила топ найобговорюваніших тем в Україні. А сьогоднішнє доручення Уряду про припинення авіасполучення з країною-сусідом з 26 травня ще більше підкинуло вогню. Не втрималося від протестної заяви і Посольство Білорусі. Як до цього рішення ставляться українці, суть офіційного звернення Посольства в Україні та пропозиції нардепів щодо посилення заходів проти білоруської "верхівки" дізнавалися Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Думки розділилися: "рішення вірне" чи "страждання для людей"?
Затверджений на засіданні Уряду крок з боку України у відповідь на примусову посадку у Білорусі 23 травня літака Ryanair, що прямував за рейсом Афіни–Вільнюс, викликав справжню хвилю коментарів у соцмережах.
Українські користувачі буквально миттєво відреагували на новину.
Дехто висловлює безсумнівну підтримку доручення Уряду.
"Рішення своєчасне і єдино вірне. Україна візьме на себе частину потоків. Аеронавігаційні збори виростуть. Вже вчора австрійські авіалінії пішли через Житомир-Чернігів. Не виключено, що через Київ ляже шлях з півдня на Мінськ - до Києва літаком, далі автобусом. І є інші варіанти", - зазначає В'ячеслав Корченюк.
Інші ж вважають прийняте рішення неправильним, оскільки від нього, в першу чергу, страждають звичайні люди.
"Це рішення створить масу проблем і незручностей, насамперед, для простих людей, а не для керівництв", - пише автор одного з тематичних коментарів Володимир Воротилін.
Варто відзначити, що повідомлення про припинення авіасполучення викликало палкі обговорення.
Свою позицію часткової незгоди із впровадженими авіа-змінами українці обґрунтовували по-різному.
Хтось з економічної точки зору.
"З точки зору політики це добре, для економіки і авіакомпаній – це погано. Україна майже стає блокованою для перельотів з огляду, що з боку Росія і Білорусь", - стверджує користувач Oleksandr Kulikovskiy.
А хтось – ставленням до певних авіаліній.
"Частково вірне. Не дозволити польоти в просторі Білорусі – це так. Не дозволити Белавіа виконувати рейси – даремно", - пише Anna Tapias.
Наступ нардепів і протест Посольства
Разом з тим, парламентарі говорять про додаткові кроки, які потрібно впроваджувати разом із закриттям авіапростору. Про це заявили представники політичної фракції "Голос".
І перше, що треба зробити – це замість Мінська обрати інше місце обговорень і зустрічей щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі. А, по-друге, – це питання запровадження санкцій.
"Припинення авіасполучення з Білоруссю недостатньо – відповідь на терористичні дії білоруської влади має бути більш жорсткою. Зокрема, це кроки з: притягнення білоруських чиновників до відповідальності за міжнародним правом, запровадження санкцій проти поплічників режиму Лукашенка та зміна міста проведення перемовин щодо деокупації українського Сходу", - зазначає Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук.
Посольство ж Республіки Білорусь в Україні висловило кардинальну протилежну думку.
Не минуло і кількох годин після оприлюднення рішення Уряду, як на офіційному сайті Посольства з'явилося офіційне повідомлення про направлену ноту протесту до Міністерство закордонних справ України.
У ноті також відзначено, що білоруська сторона розраховує на те, "що обурливе рішення України з авіаційної блокаді Республіки Білорусь, метою якої є нанесення економічних збитків авіаційної галузі Республіки Білорусь, буде в найближчий час скасовано з урахуванням об'єктивного розгляду всіх обставин посадки 23 травня 2021 року".
Ми і надалі слідкуватимемо за ситуацією, тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua повідомляв про бунт нардепів, блокаду трибуни і SOS-сигнал до СБУ – гарячі події в Верховній Раді.