Збій у продукуванні гормонів щитовидної залози позначається на самопочутті людей.

Про це розповіла лікарка Ольга Малиновська. Вона нагадала, що щитовидна залоза відповідальна за вироблення тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3) – гормонів, що мають велике значення для функціонування людського організму. Зокрема, від їхнього вмісту в крові залежить психіка, обмін речовин, репродуктивна система.

Щитовидна залоза. Фото: кадр Youtube
Щитовидна залоза. Фото: кадр Youtube

Коли виникає проблема нестачі гормонів щитовидної залози, медики говорять про такий стан, як гіпотиреоз.

Ольга Малиновська зазначила, що розвиток гіпотиреозу буває пов'язаний із наявністю проблем зі здоров'ям, у тому числі вельми небезпечних.

Популярні новини зараз
Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

Найчастіше гіпотиреоз виникає на тлі проблем з імунною системою. У групі ризику також люди старше 60 років, ті, у кого сім'я мала проблеми зі щитовидкою у близьких родичів, а також люди, які мали інші порушення в роботі цієї залози. Діабет, целіакія, надмірна вага ще більше підвищують ймовірність зіткнутися з гіпотиреозом. — розповідає лікар.

Щитовидна залоза. Фото: кадр Youtube
Щитовидна залоза. Фото: кадр Youtube

За якими симптомами можна визначити нестачу гормонів щитовидної залози:

  • Сильна втома, занепад сил.
  • Швидкий набір ваги.
  • Депресія.
  • Підвищена мерзлякуватість, патологічне почуття холоду.
  • Проблеми з пам'яттю.
  • Рясне випадання волосся.
  • Безсоння.
  • Порушення менструального циклу у жінок.

Помітивши ці симптоми, проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості обстеження залози. Малиновська пояснила, що запущений, не лікований гіпотиреоз загрожує небезпечними наслідками у вигляді порушень серцево-судинної властивості, безплідності.

Нагадаємо, що вчені відкрили вітамін D "по-новому" - яку ще користь приносить "сонячне світло".

Раніше ми повідомляли, що головний біль під час магнітних бур - вигадка? Лікар пояснив, чи є у нас "зв'язок із космосом".