Збій у продукуванні гормонів щитовидної залози позначається на самопочутті людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповіла лікарка Ольга Малиновська. Вона нагадала, що щитовидна залоза відповідальна за вироблення тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3) – гормонів, що мають велике значення для функціонування людського організму. Зокрема, від їхнього вмісту в крові залежить психіка, обмін речовин, репродуктивна система.
Коли виникає проблема нестачі гормонів щитовидної залози, медики говорять про такий стан, як гіпотиреоз.
Ольга Малиновська зазначила, що розвиток гіпотиреозу буває пов'язаний із наявністю проблем зі здоров'ям, у тому числі вельми небезпечних.
Найчастіше гіпотиреоз виникає на тлі проблем з імунною системою. У групі ризику також люди старше 60 років, ті, у кого сім'я мала проблеми зі щитовидкою у близьких родичів, а також люди, які мали інші порушення в роботі цієї залози. Діабет, целіакія, надмірна вага ще більше підвищують ймовірність зіткнутися з гіпотиреозом.
За якими симптомами можна визначити нестачу гормонів щитовидної залози:
- Сильна втома, занепад сил.
- Швидкий набір ваги.
- Депресія.
- Підвищена мерзлякуватість, патологічне почуття холоду.
- Проблеми з пам'яттю.
- Рясне випадання волосся.
- Безсоння.
- Порушення менструального циклу у жінок.
Помітивши ці симптоми, проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості обстеження залози. Малиновська пояснила, що запущений, не лікований гіпотиреоз загрожує небезпечними наслідками у вигляді порушень серцево-судинної властивості, безплідності.
Нагадаємо, що вчені відкрили вітамін D "по-новому" - яку ще користь приносить "сонячне світло".
Раніше ми повідомляли, що головний біль під час магнітних бур - вигадка? Лікар пояснив, чи є у нас "зв'язок із космосом".