Хурма –улюблений фрукт багатьох українців. Відрізняється вона не тільки смаком, але і тим, що допомагає покращити зір та роботу кишкового тракту.

Хурма містить у собі велику кількість клітковини, яку більшість українців не добирає під час харчування. На добу норма становить 30 грамів. Клітковиною харчуються й корисні бактерії у нашому організмі, тому її вживання необхідне.

Хурма
Хурма

Вплив на зір

Також у хурмі є каротиноїди, які позитивно впливають на зір людини. Вони допомагають знизити очну напругу та покращують зір у ночі. Але, за даними дослідження 1994 року вони краще засвоюються з тваринних продуктів. Якщо ви їх не вживаєте, то хурма може стати корисною альтернативою.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Величезна кількість вітаміну С також є у цьому фрукті. Як доповнення його можна вживати у невеликій кількості, адже добову норму вона не покриє.

Вплив на кишківник

Окрім того, є багато танінів, які здатні сповільнити моторику кишківник. Тож людині, яка страждає на закрепи варто обирати тільки стиглі фрукти. Чим більш стиглий фрукт, тим менше у ньому танінів.

Катехіни – також є у хурмі і вони здатні зміцнити судини та капіляри.

Хурма, фото: noviydoctor
Хурма, фото: noviydoctor

Негативна сторона хурми

Недоліком хурми є велика кількість цукру у складі. Достатньо з'їсти 300 грамів і ви покриєте денну норму. І саме високий вміст цукру може провокувати здуття після вживання. Тому якщо ви почуваєте себе після вживання дискомфортно, варто відмовитись він неї, або ж вживати лише половину в день.

Нагадаємо, портал Знай інформував, два прості тести, які покажуть, чи потрібно тобі міняти подушку для сну

Раніше на порталі Знай повідомлялося, проста техніка: геніальний трюк із фольгою, який врятує твій холодильник

Також, наш портал інформував, сіль більше не "біла смерть"? Експерт відповіла на запитання, чи можна її переїдати