З проблемою дрібних шкідників на кухні стикалася, мабуть, будь-яка господиня.
Жуки в сипких продуктах - крупах і муці - можуть раптово з'явитися навіть у найохайнішої господині. Вивести їх буває, як правило, дуже складно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
На вашу полицю шкідники зазвичай потрапляють із магазину, можливо, ви придбали неякісний товар, не помітивши, що там завелися комахи. Визначити це, вибираючи продукти в супермаркеті, не завжди можливо: важко оцінити якість товару, якщо він продається не розсипом, а в закритій пачці. А якщо жучки ще на стадії личинок, то ви точно не зможете їх виявити, купуючи продукт.
Потрапляючи на вашу кухню, шкідники починають швидко розмножуватися, і підступність їх у тому, що від швидкого розповсюдження не врятує навіть герметична упаковка: дрібні комахи можуть прогризти дірки в папері, целофані і навіть фользі.
Що потрібно робити, щоб позбутися борошняних і круп'яних жучків.
Насамперед - приберіть з вашої кухні уражені продукти, бажано, якнайшвидше. Не залишайте викинуту курпу у відрі для сміття до ранку, адже за ніч шкідники можуть проникнути ще куди-небудь.
Потім перевірте всі полиці на наявність непроханих гостей. Перегляньте не тільки всі відкриті пачки з крупами, але й місця, де ви найменше очікували побачити круп'яних жучків: поличку з кавою і чаєм, контейнери з бобовими, коробки з печивом, ящики з овочами і навіть аптечку. Аптечку навіщо - запитаєте ви? Тому, що підступні шкідники можуть влаштуватися в пачці лікарських трав і навіть у гірчичниках.
Третім кроком має стати обробка чистих продуктів за допомогою високої температури: прожаріть їх у гарячій духовці при температурі 50 °C протягом години.
Після цього зробіть прибирання, використовуючи оцет.
Набагато корисніше м'якоті та соку цитрусу: українцям назвали чудотворні властивості шкірки лимона .
Раніше ми повідомляли, як продовжити свіжість яєць за допомогою олії: спосіб, яким користувалися наші бабусі.