Часник корисний не тільки для здоров'я, адже його лушпиння застосовують і в городництві. При правильному використанні можна зібрати не лише добрий урожай, але й уберегти рослини від шкідників.

Тому зараз час запастися лушпинням до сезону, щоб з користю її застосувати. Як вам можуть допомогти залишки від часнику.

Часник, скріншот: YouTube
Часник, скріншот: YouTube

Для посадки

Залишки часнику можуть стати в нагоді для посадки овочів на грядки. У ямки додайте трохи лушпиння і посипайте землею. Після цього висадіть туди розсаду. Цей метод допоможе позбавитися хвороб і шкідників на грядках. На таке добриво особливо добре реагують перець та томати.

вирощування перцю, скріншот з відео
вирощування перцю, скріншот з відео

Популярні новини зараз
ТЦК візьмуться за 17-річних: кому треба приготуватися Українцям обіцяють три місяці фінансової дотації: хто отримає грошову допомогу від Естонії Потрібно уважно читати дрібний шрифт: чому киянам "непомітно" підвищили комуналку вдвічі Допомога на поховання пенсіонера: розмір виплат у 2025 році
Показати ще

Для захисту від шкідників та добрива

Плодні кущі також можна захистити від шкідників за допомогою лушпиння. Особливо це стосується смородини та аґрусу. Як тільки почнуть зав'язуватися ягоди, під кущами можна залишити трохи лушпиння.

Картопля вродить здоровою і великою, якщо її задобрити лушпинням часнику. Удобрювати у такий спосіб слід також при посадці. До речі, тоді навіть шкідники оминатимуть цю культуру.

Молода картопля, скріншот
Молода картопля, скріншот

Якщо хочете виростити більші та солодкі томати – слід готувати спеціальну суміш на основі лушпиння та обприскувати культуру. Для цього 100 г лушпиння слід прокип'ятити в літрі води і дати настою охолонути. Після цього можна обприскувати рослини у самій основі.

Нагадаємо, що дачникам та городникам пояснили навіщо в березні протикати ґрунт сірниками: вирішує тонну проблем.

Раніше ми повідомляли про йод у ролі садівника: як звичайний антисептичний засіб рятує врожай.