Томмі Томпсон, колишній мисливець за скарбами і вчений-дослідник, засуджений до тюремного ув’язнення за відмову розкрити місцезнаходження 500 золотих монет, знайдених на борту затонулого 1857 року пароплава SS Central America.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише IFLScience.
Відомо, що судно SS Central America, знане як "Корабель золота", затонуло 1857 року під час урагану біля берегів Південної Кароліни, коли перевозило пасажирів із Каліфорнії до Нью-Йорка.
На його борту була 21 тонна золотих самородків і монет від старателів, що еквівалентно сучасним мільярдам доларів. Золото призначалося для підтримки банків у Нью-Йорку, але корабельна аварія стало однією з причин фінансової паніки 1857 року.
Протягом багатьох десятиліть мисливці за скарбами шукали цей затонулий корабель, доки команда під керівництвом Томпсона не вистежила його 1988 року за допомогою гідролокатора.
Частина золота на борту затонулого корабля була у вигляді 500 викарбуваних монет, вартість яких становила 2,5 млн доларів. Саме ці монети зникли безвісти, а Томпсон сів через це до в'язниці.
Правда, це сталось не одразу, а після того, як Томпсон три роки ховався від влади зі своєю дівчиною, поки поліція не вистежила його і не затримала у готелі Hilton у Бока-Ратон на початку 2015-го.
У рамках угоди зі слідством дослідник мав розповісти, де знаходиться скарб SS Central America, та допомогти зацікавленим сторонам знайти монети, проте Томпсон кілька разів відмовлявся це зробити.
В результаті чоловіка було звинувачено в неповазі до суду і ухвалено рішення, що він щодня платитиме штраф у розмірі $1 000 і залишиться у в'язниці доти, доки не дасть відповіді на запитання слідства.
Наразі сума штрафу перевищує 3 мільйони доларів, що більше, ніж вартість зниклих монет. Також на дослідника подали позов понад 160 інвесторів, які заплатили Томпсону $12,7 мільйона, щоб знайти "золотий корабель", але так і не отримала нічого натомість.
Незважаючи на тривале ув’язнення і величезний штраф, Томпсон продовжує приховувати інформацію про місцезнаходження золотих монет. Раніше він стверджував, що монети були передані трасту в Белізі, але не надає жодних доказів.
Поки що 68-річний мисливець за скарбами все ще відбуває покарання у в'язниці, хоча суддя вважає, що ще більший тюремний термін навряд чи змусить чоловіка заговорити. І це попри те, що він вже заборгував державі 1,8 мільйона доларів. Він стверджує, що не може нічого розповісти, тому що страждає на рідкісну форму синдрому хронічної втоми, яка викликає проблеми з короткочасною пам'яттю. Федеральні обвинувачі не вірять історії Томпсона.
Також ми писали про те, що археологи знайшли важливе підтвердження життя Миколая Чудотворця.