Рак прямої кишки припадає на близько 10% випадків у загальній онкостатистиці та щорічно діагностується понад півмільйона людей згідно з даними ВООЗ.

Ця підступна хвороба найчастіше виникає в осіб вікової групи 40-60 років. Найбільш схильні до неї, як виявилося, жителі Канади, тоді як менш уразливі африканці та азіати.

Лікарня, фото: скріншот з відео
Лікарня, фото: скріншот з відео

Як констатує хірург-онколог Волинського обласного онкоцентру Володимир Костюк, протягом останніх десятиліть фіксується стрімке зростання захворюваності на рак товстої кишки (РТК) у всьому світі, в тому числі і в Україні. При цьому кожен четвертий-п'ятий пацієнт діагностується в запущеній стадії хвороби.

Лікар пояснює це низькою відповідальністю населення перед власним здоров'ям. Пізнє звернення хворих до фахівців, а також прихований перебіг РТК на ранніх етапах також є одними з причин.

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Показати ще

Доведено прямий зв'язок виникнення раку товстої кишки з харчовими звичками людини. Ризик зростає при вживанні їжі з високим вмістом білків та жирів, а також продуктів із шкідливими консервантами.

"РТК може виникнути на тлі аденоматозного поліпа, дифузного поліпозу шлунково-кишкового тракту, неспецифічного виразкового коліту, ворсинчастої аденоми, хронічного прямокишкового свища. Всі перераховані передракові захворювання можна легко виявити з, онколог.

Лікарня, фото: скріншот з відео
Лікарня, фото: скріншот з відео

Клінічні симптоми раку прямої кишки досить різноманітні та залежать від ураження того чи іншого відділу:

  • Анемический синдром – анемія, анемія
  • Ентероколітичне – нудота, біль, здуття живота
  • Обтураційний – гостра кишкова непрохідність
  • Псевдозапальний – імітує гострий апендицит, панкреатит тощо.
  • Пухлинний – наявність пухлини при пальпації
  • Больовий – різні абдомінальні болі
  • Дизуричний – порушення сечовиділення

Іноді єдиною ознакою РТК може бути незначна кількість крові та слизу в калі.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Нагадаємо, привіт, діабет: 5 продуктів, які ми їмо дуже часто і наражаємо себе на небезпеку

Як повідомляв "Знай.ua", панкреатит, гастрит і навіть руйнування емалі: кому і чому не можна їсти зелені яблука

Знай.ua писав, зимовий фітнес: кардіолог розповів, як холодна вода може перемогти жир і вилікувати серце