Гранат вважають зимовим суперфудом, що містить антиоксиданти, вітаміни, мінерали та електроліти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами
Дослідження показали, що у складі граната є складові, що перешкоджають затвердінню артерій, зменшують утворення бляшок та покращують здоров'я судин. А також лабораторні дослідження довели, що гранатовий сік щодня – 240 мл, що покращує здоров'я серця.
Корисні поліфенольні сполуки та їх важливі метаболіти всмоктуються та концентруються у тканинах передміхурової залози, товстої кишки та кишечника. Існує багато досліджень, присвячених перевагам застосування гранату для підтримки здоров'я цих тканин та боротьби з раком.
Одним із поліфенольних компонентів гранату є елаготанін. При потраплянні всередину ці сполуки розщеплюються на елагову кислоту, яка має потужний антиоксидантний і протипухлинний компонент і захищає від пошкодження нашої ДНК. Вона також блокує канцерогенну дію багатьох забруднюючих речовин, таких як поліциклічні ароматичні вуглеводні, що містяться в сигаретному димі, та токсичні хімікати (бензопірен).
Як вживати гранати
Свіжі гранати або гранатовий сік можна вживати щодня без шкоди здоров'ю. Гранати зазвичай набагато поживніші порівняно з гранатовим соком.
Рекомендована добова норма гранату та гранатового соку, враховуючи вуглеводну складову, становить відповідно 200-300 г та 1 склянку.
Протипоказання
- Зерна граната можуть дратувати слизову оболонку шлунка у людей, що мають виразку шлунка, і можуть посилити висип і свербіж у людей, чутливих до алергенів.
- Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж включити гранат у свій раціон, особливо якщо ви приймаєте будь-які ліки. Гранат може зменшити всмоктування деяких статинів та ліків для зниження артеріального тиску.
Нагадаємо про причини, через які ви можете позбутися волосся на голові: навіть не здогадувалися .